Beszámoló a "MATULA" Horgásztáborról
2011.08.25. 10:33
A Sukoró-Velencetavi Horgász Egyesület 4. alkalommal szervezte meg az idén a „Matula” Horgász és Környezetvédelmi Táborát.
Célunk, hogy a táborozó gyermekekkel élményekben gazdag, ismereteiket bővítő hetet töltsünk el, amelynek során megismerkedhetnek a horgászattal, sportversenyeken mérhetik össze tudásukat, ügyességüket, aktív tevékenységek és gazdag programok során ismerhetik meg szűkebb és tágabb környezetünket.
Július 04-én kezdtük táborunkat csapatalakítással. A délelőttöt a Kistó partján és a sportpályákon töltöttük, a csapatok ügyességi és sportfeladatok megoldásával gyűjtötték az értékes pontokat. A Gémeskút Étteremben ebédeltünk, délután pedig előkerültek a horgászbotok, a Kistóból próbálták a gyerekek kifogni a kisebb – nagyobb halakat. Uzsonnánkat a Zólyomi ABC biztosította.
Kedden délelőtt ismét horgásztunk, a gyerekek a „legnagyobb halat kifogó táborozó” kitüntető címért is versenyeztek a hét során. Ebéd előtt az iskola aulájában megnéztük a Velencei – tó című természetfilmet, az itt hallottak képezték a természetismereti totó alapját, amit minden csapat nagyon jó eredménnyel töltött ki. Délutánra strandolást terveztünk, de a hűvös, bár napos idő ezt nem engedte meg. Ebéd után buszra szálltunk, és a Pákozdi Katonai Emlékparkba utaztunk, ahol a kiállítások megismerésével, lövészárokban kúszással – mászással, kézigránát - dobással és repülőgép – szimulátor vezetéssel töltöttük az időt. A Boglya csárda jóvoltából finom palacsinta várt minket hazaérkezéskor.
Szerdán két napos kirándulásra indultunk, a győri állatkertben töltöttük a délelőttöt, ahol sok érdekességet tapasztaltunk, aktív családi életet élő teknősöket, térképet lakmározó kecskét láttunk, zsiráfot etettünk, és teknőssel dobálódzó csimpánzzal is találkozhattunk. Délután érkeztünk Ravazdra, ahol egyik program a másikat érte. A szállás elfoglalása után a közeli IV. Béla király forráshoz mentünk, ahol vízvizsgálatot végeztek a csapatok, valamint a forrásból gyűjtött élőlényeket tanulmányozták a mikroszkóp és programvezetőink, Blanka és Bálint segítségével. Vacsora közben a bátorságot is gyűjtöttük a kalóriák mellett, hiszen éjszakai túra várt ránk. Mindenkinek maradandó élmény volt az esti szürkületben hallgatni a természet hangjait, csak a fürjek és tücskök hangját is elnyomó szúnyogdöngicsélés, és a sűrű csípések rontották az élményt. Sötétedés után megcsodáltuk a csillagokat, majd a nagyon bátrak egyedül, a kicsit bátrak párosával sétáltak vissza a faluba az erdei úton.
Csütörtök délelőtt ismét az erdőbe mentünk, a nagy melegben igazán jó volt a fák árnyékában tölteni az időt. A csapatok az erdő élővilágát kutatták, a megadott kérdések segítségével gyűjtötték az információkat, és sorban bemutatták egymásnak az erdő szintjeit, a talajtól a lombkoronáig. Ebéd után mindenki örömmel fogadta, hogy a méhészeti bemutató a hűvös oktatóteremben lesz. Részletes és érdekes előadást hallottunk a méhekről és a méhészek munkájáról, és megnézhettük a méhészkedéshez szükséges eszközöket is. Búcsúzás előtt még egy vadmalaccal is találkoztunk, akiről kiderült, hogy előző nap is láttuk, hiszen a győri állatkertből hozták, és a ravazdi erdőben tervezték szabadon engedni.
Táborunk záró napján a gyerekek a délelőttöt számháborúzással töltötték az Ingóköveknél, majd ebéd után lezajlott a hagyományos táborzáró horgászverseny, ami után eredményhirdetés és díjátadás következett.
Az egész heti tartalmas programokért köszönetet mondunk minden támogatónknak és segítőnknek. A gyerekek egy programokban gazdag, ismereteiket bővítő hetet töltöttek együtt velünk, ami mindannyiunk számára gazdagabbá tette az idei nyarat.
Deák Hajnalka
táborvezető